Четверг, 28.03.2024, 17:25
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Финансы

Аудит та аудиторський контроль

В системі фінансового контролю особливе місце займає аудит та аудиторський контроль.

Аудит (лат. auditor - слухач) – перевірка публічної бухгалтерської документації звітності, обліку первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання з метою визначення достовірності їх звітності, обліку його повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам.

Основними завданнями аудиторського контролю є – організація і проведення  перевірок і пов’язаних з ними експертиз, консультацій з фінансових питань, аналіз фінансово–господарської діяльності та інших видів економіко–правового забезпечення підприємницької діяльності фізичних та юридичних осіб.  

Аудиторський контроль здійснюють окремі аудитори, які мають кваліфікаційний сертифікат  про право займатись цією діяльністю і ліцензію (дозвіл), а також аудиторські фірми – організації будь-якої форми власності, які мають ліцензію на право здійснення аудиторської діяльності. Після одержання ліцензії на право здійснення аудиторської діяльності вони включаються в Державний реєстр аудиторів і аудиторських фірм. Аудитори й аудиторські фірми не можуть одночасно займатися якоюсь іншою підприємницькою діяльністю.

Керує аудиторською службою спеціально створений Президентом України державний орган.

Аудиторська перевірка може бути обов'язковою й ініціативною. Якщо ініціативна перевірка здійснюється за пропозицією самого господарюючого суб'єкта, то обов'язково проводиться у встановленому порядку. Обов'язковій аудиторській перевірці підлягають комерційні банки, фонди, біржі, компанії, товариства та інші господарчі суб’єкти незалежно від форм власності та виду діяльності, звітність яких офіційно оприлюднюється, з метою підтвердження достовірності та повноти річного балансу та звітів. Цей обов’язок не розповсюджується на установи та організації, що повністю утримуються за рахунок бюджету  і не займаються підприємницькою діяльністю. Обов’язковими є перевірки фінансового стану засновників комерційних банків, підприємств з іноземними інвестиціями, акціонерних товариств, холдінгових компаній, інвестиційних фондів, довірчих товариств та інших фінансових посередників.

Результат аудиторської перевірки оформляється у вигляді висновку аудитора (аудиторської фірми). Цей документ має юридичну чинність для всіх юридичних і фізичних осіб, державних і судових організацій.

Розрізняють чотири варіанти висновку:

ü                      висновок без зауважень - аудитор підтверджує достовірність показників фінансової і бухгалтерської звітності;

ü                      висновок із зауваженнями (обмовками) - наявність окремих недоглядів, що є в аналітичному розділі;

ü                      негативний висновок у тих випадках, коли, на думку аудитора, бухгалтерський облік на підприємстві не відповідає вимогам законодавства, а фінансова звітність недостовірна і не дає уявлення про реальний стан фінансів;

ü                      висновок не складається, якщо аудитору не була надана можливість одержати необхідну інформацію про об'єкт, що перевіряється.

Сфера дії аудиторського контролю в Україні розширюється в міру становлення розвинутих ринкових відносин, підвищення професійного рівня співробітників аудиторських служб, зростання попиту на їх послуги з метою зниження фінансових ризиків приватних фірм в умовах конкуренції, що зростає.

Категория: Финансы | Добавил: eklion (10.01.2010)
Просмотров: 1908
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1557
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz