Понедельник, 13.05.2024, 18:14
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Финансы

Склад та значення оперативного фінансового плану

Оперативне фінансове планування необхідно підприємству з метою контролю за фактичним надходженням виручки на поточний рахунок і використанням наявних коштів у процесі господарської діяльності, виконання поточного фінансового плану. Це пов'язано з тим, що фінансове забезпечення оперативної й інвестиційної діяльності здійснюється за рахунок власних і залучених коштів, що вимагає щоденного ефективного контролю за формуванням і використанням фінансових ресурсів.

Фінансовий план показує обсяг фінансових ресурсів, необхідних для поточної діяльності. Виконання цього плану здійснюється безпосередньо в процесі фінансово-господарської діяльності; забезпечуючи стабільну платоспроможність підприємства. Для досягнення цієї мети доцільно скласти баланс грошовий надходжень. Баланс надходження коштів показує, коли на підприємстві виникають тимчасово вільні кошти, а також коли на підприємстві виникає потреба в них. Це дає можливість фінансовому менеджеру тимчасово вільні кошти класти на депозитні рахунки в комерційних банках або інвестувати в цінні папери для одержання доходів, а в періоди, коли виникає додаткова потреба - забезпечити залучення коштів.

Оперативне фінансове планування заключається в складанні платіжного календаря. Його складають на квартал із розбивкою за місяцями або на місяць із розбивкою за декадами. У платіжному календарі відображається весь грошовий обіг підприємства, основна частина якого проходить через поточний рахунок підприємства. У платіжному календарі відбитий рух коштів відносно до їх надходження і використання.

Важливе місце в оперативній фінансовій роботі підприємства займає вчасне погашення кредиторської, а також вчасне стягнення дебіторської заборгованості.

Дебіторська заборгованість, що перевищує встановлені терміни оплати, знижує платоспроможність підприємства. Саме тому необхідно ретельно аналізувати стан заборгованості кожного суб'єкта господарювання за такими критеріями:

· розрахунки з покупцями, підзвітними особами, іншими дебіторами;

· векселі отримані;

· видані аванси;

· бюджетні платежі; платежі з соціального страхування та  оплати праці.

При цьому варто враховувати реальні умови, і тому доцільно розглядати: який відсоток неповернутої дебіторській заборгованості доводиться на одного або декількох головних боржників; імовірність погашення дебіторської заборгованості, терміни її виникнення, а також питома вага простроченої заборгованості; питома вага в загальному об'ємі дебіторської заборгованості.

Кредиторська заборгованість у складі залучених коштів посідає важливе місце. Якщо кредиторська заборгованість виникає в процесі здійснення операційної діяльності в межах встановленого документообігу і встановлених норм розрахунків, то вона не суперечить чинному законодавству і не може негативно впливати на фінансовий стан суб'єкта господарювання. Якщо ж кредиторська заборгованість виникла внаслідок порушення умов розрахунків і кредитування, то вона призводить до фінансових ускладнень.

Прострочені постачальником платежі частіш за все виникають тоді, коли на підприємстві не налагоджено чіткої фінансової роботи: обігові кошти заморожені дебіторською заборгованості або в понаднормативних товарно-матеріальних запасах і таке інше.

Платіжний календар конкретизує поточний фінансовий план, уточнює його показники, дає можливості використовувати наявні резерви для підвищення ефективності використання фінансових ресурсів підприємства, дає точне уявлення про стан платежів і розрахунків у періоді, що аналізується. За допомогою платіжного календаря постійно контролюється платоспроможність підприємства.

Тому, постійний оперативний контроль, що здійснюється за допомогою платіжного календаря, є найважливішим засобом виконання поточного фінансового плану - балансу доходів і витрат підприємства.

Рейтингова оцінка підприємств - один з найважливіших способів зниження ризику для всіх учасників інвестиційної діяльності і ділових партнерів.

Рейтинг відбиває відносний загальний стан різних фірм і організацій, є одним із найголовніших етапів ситуаційного аналізу.

Оцінка може проводиться як у просторі (порівняння декількох підприємств), так і в часі (те саме підприємство в різні періоди) і повинна охоплювати в комплексі свою фінансову діяльність підприємства.

Для самих підприємств мати високий фінансовий рейтинг означає мати непогану перспективу для одержання портфеля заявок. Рейтинг стає своєрідним індикатором, що або підтверджує ефективність економічної політики підприємства, або говорить про необхідність її коригування.

Категория: Финансы | Добавил: eklion (10.01.2010)
Просмотров: 1011
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1559
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz