Воскресенье, 05.05.2024, 13:52
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » История экономических учений

КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА. ПОЛІТИЧНА ЕКОНОМІЯ А. МАРШАЛЛА

Альфред Маршалл - англійський економіст, засновник кембриджської школи, з ім'ям якого пов'язують становлення неокласичного напрямку в економічній теорії. В 1875 році виклав свої власні доктрини в роботі «Принципи економічної науки». Ця праця принесла йому снігову популярність. З 1908 року з ініціативи А. Маршалла був уведений попий курс за назвою «Есопотісз», що витіснив підручник Дж. Милля. У своїх дослідженнях використовував математичні і графічні методи аналізу. Під впливом Г. Спеисера вважав еволюцію єдиною формою суспільного розвитку, поширюючи теорію дарвінізму на економічні відносини.

Економічна теорія Л. Маршалла є синтезом досягнень класичної науки (А. Сміта, Д. Рікардо, Дж. Милля) і теорії маржиналізму. Метод А. Маршалла - метод часткової рініїопаги. І Іри розгляді ситуації всі елементи, крім одного, приймаються як постійні, і ведеться спостереження змін цього одного елемента.

Концепція ціноутворення (попит та пропозиція) А. Маршалла: функція попиту на товар залежить від граничної корисності, а ціна попиту, по Маршаллу, не що інше, як грошова оцінка бажання. Далі автор формулює закон попиту, відповідно до якого попит на товар зростає при зниженні ціни і підвищується при перевищенні ціни. А. Маршалл увів поняття «еластичність попиту» - функціональна залежність попиту від зміни ціни. Попит на товар еластичний, якщо він змінюється в більшою мірою, ніж ціна товару. Після цього А. Маршалл досліджує ціну пропозиції як мінімальну ціну, по якій продавець згодний продати дану кількість товару по даній ціні. Ціна пропозиції визначається винятково витратами. Під останніми розуміється подолання небажання піддатися незручностям через вагу праці і жертви капіталу. Далі А. Маршалл представляє в графічній формі функціональну залежність ціни від попиту та пропозиції. Ціна рівноваги встановлюється на перетинанні кривих попиту та пропозиції.

Теорія А. Маршалла - це теорія цін у конкурентних умовах. У «Принципах економічної науки» аналізується стихійне регулювання цін в умовах вільної конкуренції. Але вчений не міг обійти процесу швидкого росту виробничих монополій (широко розповсюдженого в той час) і їхні впливи на механізм ціноутворення. Автор розглядає монополію як окремий випадок в умовах панування необмеженої конкуренції і її механізму ціноутворення.

Учений трактував закон спадної родючості ґрунту як універсальний закон спадної продуктивності, що діє не тільки в сільському господарстві, але й у промисловості, що мас всеосяжне значення.

Капітал, на думку А, Маршалла, не має речовинної форми, але тісно пов'язаний з речами. До капіталу він відносив і нематеріальні блага: знання, організацію, а також ділові здібності, професійну майстерність і ділові зв'язки підприємця.

Принципу заміщення А. Маршалл надавав великого значення. Підприємець вибирає собі ті фактори виробництва, що вважає найбільш придатними для досягнення мети. Ціна суми його факторів завжди нижче ціни будь-якого іншого набору факторів.

Категория: История экономических учений | Добавил: eklion (04.03.2010)
Просмотров: 2673
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1558
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz