Вторник, 16.04.2024, 23:28
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Размещение продуктивных сил

Виробничий потенціал

Виробничий потенціал – це сукупність засобів вироб­ництва, здатних виробляти певну кількість матеріальних благ, необхідних для держави. Його характеризує передусім величина (вартість) ос­новних виробничих фондів, парк машин та устаткування.

До основних виробничих фондів належать знаряддя праці, що функціонують у сфері матеріального виробництва і багаторазово використовуються у виробництві матеріальних благ. Зберігаючи натуральну форму, вони поступово зношуються й переносять свою вартість на створений продукт частинами у вигляді амортизаційних від­рахувань. Кількісний і якісний рівні основних виробничих фондів, передусім їх активної частини – машин і обладнання, характеризують виробничий потенціал господарства. Виробничі фонди становлять 2/3 вартості всіх основних фондів і майже половину національного багатст­ва. Одним з основних показників, що характеризують основні виробничі фонди, є виробнича потужність – здатність знарядь праці виробляти ма­ксимальну кількість продукції.

Територіальний розподіл виробничого потенціалу (заводів, фабрик, сільськогосподарських підприємств, транспортних засобів) – найважли­віша умова розвитку й розміщення продуктивних сил.

У 2000 р. у структурі основних виробничих фондів України майже 50% припадало на промисловість, 23% – на сільське господарство, 19% – на транспорт і зв'язок, 3% – на будівництво.

Від рівня використання основних виробничих фондів і фондооснащеності матеріального виробництва залежать територіальні показники продуктивності праці. Наприклад, різними є, рівні механізації та технічного оснащення основних й допоміжних галузей про­мисловості, забезпеченості сільського господарства тракторами і набором причіпних знарядь до них.

Нині основним джерелом нарощування основних фондів є капітальні вкладення. З переходом регіонів і підприємств до ринкових відносин головним джерелом розширеного відтворення фондів повинні стати власні кошти (прибуток) і банківські кредити. Централізовані державні капіталовкладення спрямовуватимуться на фінансування найваж­ливіших державних програм, оборонні об'єкти.

Технічне переоснащення та реконструкція підприємств – основні напрями нарощування виробничого потенціалу, його інтенсивного роз­витку. На їх здійснення спрямовується не менше половини загальної суми капіталовкладень.

Категория: Размещение продуктивных сил | Добавил: eklion (09.06.2010)
Просмотров: 1516
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1557
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz