Четверг, 25.04.2024, 09:25
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Экономика предприятия

Економічна сутність і принципи лізингу

Лізинг це особливий вид оренди різних машин, техніки, устаткування, засобів транспорту, будівництва, комп'ютерів, виробничих споруджень і інших, як правило, з наступною передачею їх у власність лізингоотримувачу (Фінансовий лізинг). Класична схема лізингу припускає трьох учасників: підприємство — виробник устаткування, орендодавець — лізингова фірма (компанія) і орендар — лізингоотримувач .

Лізингова компанія — це спеціалізована установа, що надає устаткування в оренду підприємствам, фізичним особам. Задача лізингової компанії полягає в тому, щоб придбати виріб, потрібний своїм клієнтам, і здавати їм його в оренду на заздалегідь погоджений термін за визначену плату. По завершенні оренди матеріальних цінностей орендуюча фірма повертає їх лізингової компанії або продовжує договір на наступний термін (як правило, на пільгових умовах) чи викуповує майно по залишковій вартості. Вигода лізингу в тім, що орендарю не потрібно витрачати великі гроші для придбання сучасної техніки.

• Економічний зміст лізингу на відміну від оренди полягає в наступному.

При узятті в оренду яких-небудь матеріальних цінностей орендар не стає власником цих засобів і не здобуває правових обов'язків стосовно цієї власності.

Лізингодавець здобуває які-небудь матеріальні цінності в інтересах і на прохання лізингоотримувач, тоді як при оренді сторони укладають договір у відповідності з зустрічними, що збіглися інтересами.

При розрахунку за оренду розмір виплат значною мірою залежить від ринкової кон'юнктури (попиту та пропозиції). На відміну від оренди при лізингу існує практика одержання об'єкта по закінченні терміну дії договору у власність лізингоотримувачу по заздалегідь погодженій покупній ціні.

Одночасно з придбанням матеріальних цінностей лізингова компанія і лізингоотримувач підписують між собою угоди про терміни оренди і її безперервності, величині орендних платежів, періодичності їхньої виплати, умовах страхування об'єкта лізингу, можливих варіантах володіння майном після закінчення оренди й інших умов. У залежності від термінів оренди лізинг підрозділяється на: рейтинг — оренда на термін від декількох днів до місяця; хайринг — оренда на термін від декількох місяців до року; власне лізинг — оренда на термін від року до декількох років.

По міжнародній практиці термін лізингу залежить від періоду амортизації устаткування. Звичайно термін лізингу менше цього періоду:

Суть лізингу — у сполученні елементів оренди і банківського кредиту. З орендою його ріднить відношення до права власності, із кредитом — терміновість зворотності.

Категория: Экономика предприятия | Добавил: eklion (24.01.2010)
Просмотров: 1381
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1558
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz