Воскресенье, 05.05.2024, 09:48
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Финансы

Фінансовий ринок в Україні, його роль у мобілізації і розподілі фінансових ресурсів

В країнах із розвинутою ринковою економікою функціонують різні фінансові ринки. Кожний фінансовий ринок призначений для різних видів цінних паперів, служить різним категоріям клієнтів і здійснює операції в різних регіонах країни.

Важлива роль належить грошовим ринкам, призначеним для короткострокового кредитування на термін у межах одного року.

Ринки капіталів - це фінансові ринки для довгострокових вкладень і обігу акцій і облігацій.

У сучасних умовах стан ринку фондових цінностей тісно пов'язаний з функціонуванням валютного ринку і діяльністю міжнародних банків. На Україні фінансові ринки і діяльність фондових бірж знаходяться ще на початку розвитку.

Вміле управління ресурсами фінансового ринку дозволить прискорити структурну перебудову економіки, уникнути розпилення і неефективного використання коштів, підвищити рівень добробуту широких верст населення.

Фондовий ринок України, що складається з великої кількості суб'єктів, багато в чому ще не до кінця сформований, має один елемент, що істотно впливає на нестійкий характер взаємовідносин між суб'єктами ринку цінних паперів і пов'язаний із вирішальною роллю фінансових посередників. Якщо, наприклад, американська компанія здійснює емісію своїх цінних паперів, то майже завжди в цьому бере участь фірма, що спеціалізуються на операціях із ними.

В Україні до останнього часу, торговці цінними паперами не відігравали  вирішальної ролі в ході первинної емісії тих чи інших цінних паперів, хоча в нашій країні на 01.01.00 їх зареєстровано 943 (для порівняння, в Японії таких 120), у тому числі 19 комерційних банки. Вже не можна говорити, що фондовий ринок перебуває в стадії становлення, оскільки зареєстровано більше двох тисяч емісій цінних паперів на загальну суму більше 350 млн. грн., з який 80% - акції акціонерних товариств, створених у процесі роздержавлення підприємств. На ринку діють 560 крамарів цінними паперами, понад 100 інвестиційних фондів і компаній.

Як засвідчує практика, у керівників багатьох вітчизняних компаній склався певний стереотип виходу на ринок із власними цінними паперами, що повністю відхиляє послуги фінансових посередників. Особливо сильна ідеологія з використання власних сил проявляється при виборі способів первинного розміщення акцій.

Український фондовий ринок не має великої історії. Вона почала  функціонувати з січня 1992 року. Під час її роботи були впроваджені системи електронних біржових і позабіржових торгів, заснована Українська асоціація торговців цінними паперами.

На процес формування і розвитку фондового ринку України безпосередньо впливають також Асоціація українських банків і Українська асоціація довірчих товариств, інвестиційних фондів і компаній. Головне завдання фондового ринку України - створити умови для нормального розміщення інвестицій.

Голова Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України О. Мозговой стверджує, що на даний час в Україні існує кілька ринків цінних паперів, основними з який є акції акціонерних товариств, що утворилися не в процесі приватизації, і акції приватизованих підприємств.

Досить сильним конкурентом на сучасному етапі стає ринок державних цінних паперів.

Розвиток фондового ринку України і  його функціонування багато в чому залежать від чинного законодавства.

Для подальшого розвитку українського фондового ринку державна комісія з цінних паперів і фондового ринку України змінює пріоритети: від завдань перехідного періоду - створення необхідної нормативної бази, ліцензування і пере ліцензування  професійних учасників ринку, а також розв’язання організаційних питань, що стосуються створення центрального апарату і регіональних відділень - до створення реально функціонуючих систем моніторингу фондового ринку і контролю за ним, системи поширення інформації про емітентів і професійних учасників, а також депозитарної і упорядкованої біржової системи в Україні і якісного виконання вимог чинного законодавства. При цьому особливо виділяється завдання створення системи взаємодії комісії з цінних паперів із Національним банком України.

Категория: Финансы | Добавил: eklion (10.01.2010)
Просмотров: 1892
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1558
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz