Четверг, 02.05.2024, 22:29
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Размещение продуктивных сил

Проблеми й перспективи розвитку ПЕК

Розвиток і розміщення паливно-енергетичного комплексу відпові­дно до «Національної енергетичної програми» пов'язані із збільшенням масштабів геологічних та географічних досліджень на території України традиційних видів палива – нафти, газу в Причорноморській низовині, Прикарпатті й Закарпатті, Дніпровсько-Донецькій западині. У Донецькому басейні збільшувати видо­буток вугілля, технічно переоснастити й реконструювати застарілий шахтний фонд.

Перспективним є використання: метану ву­гільних пластів, невеликих і дрібних покладів нафти, газу й газоконденсату в старих нафтогазодобувних регіонах, водорозчинних газів, природних бітумів, горючих сланців. Ресурси шахтного метану в Донбасі становлять 1,72,0 трлн м3 (9-те місце у світі).

Реконструкцію АЕС слід проводити з використанням енергоблоків, які використовують уран низького збагачення, що виробляється фабриках Придніпров'я та Прикар­паття. Доцільно будувати нові блоки атомних електростанцій під землею з багаторазовим рівнем захисту. Їх захоронення після закінчення експлуатації не потребує багато часу й коштів.

Потрібно збільшувати виробництво електроенергії з нетрадицій­них джерел. З відходів сільськогосподарського виробництва можна виготовляти біопаливо. Україна може забезпечити біопаливом більше половини потреб автомобільного транспорту. Варто переробляти буре вугілля на рідке паливо, використовувати енергію термальних вод, що ре­нтабельне для Карпат і Криму, де на глибинах 1000 і 2000 м температура таких вод сягає до 100°С. Доцільно використовувати ене­ргію малих річок, силу вітру, енергію сонця, морських хвиль, сірководню вод Чорного моря, метану шахт Донбасу. Вітрові електростанції можуть дати кількість струму, як й 22 Дніпрогеси, а хвильові електростанції виробляти до 17 млрд кВт-год еле­ктроенергії за рік.

Національною енергетичною програмою передбачено збільшити енергопотенціал України з 55,1 млн кВт до 72,9 млн кВт (2010 р.). Загальний потенціал ТЕС у 2010 р. планується довести до 40,3 млн кВт, з них 4,2 млн кВт припадатиме на ПГУ. Передбачається введення 11 вітрових електростанцій (ВЕС) у Криму, південних районах України. Потужність ВЕС у 2010 р. має становити до 2000 МВт.

Структурна перебудова господарства, економне використання усіх видів палива й енергії, впровадження економічних стимулів сприятимуть зменшенню енергомісткості національного продукту. Сьогодні в Україні немає механізму, який би стимулював зменшення споживання енергоно­сіїв. Йдеться про державну систему енергозбереження на тривалу перспективу, систему стандартів та нормативів витрат паливно-енерге­тичних ресурсів, звітність про енергоспоживання.

 

Категория: Размещение продуктивных сил | Добавил: eklion (09.06.2010)
Просмотров: 2271
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1558
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz