Воскресенье, 28.04.2024, 03:46
Приветствую Вас Гость | RSS

Школьный и студенческий сайт

Поиск
Категории раздела
Английский язык
Алгоритмизация
Болонский процесс
Бухгалтерский учет
Государственное регулирование экономики
Деньги и кредит
Защита информации и программ
История экономических учений
Информационные системы
Информационные системы и технологии в финансах и банковском деле
Корпоративное управление
Методички
Менеджмент
Международная экономика
Макроэкономика
Политология
Планирование
Политэкономия
Размещение продуктивных сил
Современная экономическая история
Стратегическое управление
Страхование
Системный анализ
Украинский язык
Учет и аудит
Финансы предприятия
Финансовый менеджмент
Финансы
Экономика предприятия
Экономическое обоснование хозяйственных решений
Экономический анализ
Матпрограмирование
Исследование операций
Основы создания информационных систем
Экономика и организация иновационной деятельности
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Каталог для студента » Учет и аудит

Основні функції бухгалтерського обліку

Бухгалтерський облік повинен забезпечувати реалізацію двох функцій, а саме, запис інформації про операції, які виконуються банком, та запис детальної інформації про кожного контрагента і кожну операцію. Ця інформація систематизується в регістрах синтетичного та аналітичного обліку.

Синтетичний облік дозволяє отримувати агреговану і систематизовану бухгалтерську інформацію щодо фінансового стану банку і контролювати правильність відображення операцій в бухгалтерському обліку.

До регістрів синтетичного обліку належать: баланси, оборотно-сальдові відомості, перевірочні відомості, касові журнали тощо. Вони відрізняються ступенем узагальнення інформації і використовуються для звірки даних аналітичного та синтетичного обліку (Додаток №1)

Банки самостійно розробляють та затверджують форми регістрів обліку з урахуванням того, що вони повинні мати назву, період реєстрації операцій, прізвища і підписи або інші кодовані знаки, які дають змогу ідентифікувати осіб, що їх склали.

Ведення синтетичного обліку забезпечується за допомогою рахунків ІІ, ІІІ, ІV порядків плану рахунків бухгалтерського обліку. Серед форм регістрів синтетичного обліку банки зобов’язані передбачати щоденний оборотно-сальдовий баланс, в якому відображаються обороти за дебетом і кредитом за день, вихідні залишки за активом і пасивом за кожним балансовим рахунком четвертого порядку. Правильність складання щоденного балансу, оборотів та залишків контролюється рівністю дебетових і кредитових оборотів та залишків за активом і пасивом.

Детальна інформація про кожного контрагента та кожну операцію фіксується на рівні аналітичного обліку, основним регістром якого є аналітичний (особовий) рахунок. Особові рахунки відкриваються по кожному балансовому і позабалансовому рахунку.

Особові рахунки підлягають реєстрації в спеціальній книзі, де для кожного балансового рахунку IV порядку відводяться окремі аркуші. В ній реєструються всі особові рахунки клієнтів, а також рахунки, відкриті за внутрішньобанківськими операціями.

Особові рахунки мають такі обов’язкові реквізити:

-         номер особового рахунку;

-         сума вступного залишку;

-         дата останнього руху за рахунком;

-         дата здійснення поточної операції;

-         номер документа, на підставі якого здійснюється запис;

-         номер банку – кореспондента;

-         номер рахунку – кореспондента;

-         код операції;

-         код валюти;

-         сума операцій;

-         суми обігів за дебетом і кредитом;

-         сума вихідного залишку;

-         реквізити банку, який веде рахунок.

Особові рахунки клієнтів складаються у двох примірниках. Другий примірник особового рахунку є випискою з особового рахунку і призначений для видачі клієнту. До виписок з особових рахунків додаються документи (їх копії), на підставі яких зроблено записи за кредитом рахунку.

При закритті рахунку в книзі проставляється дата і вказується причина закриття. Книга зберігається у головного бухгалтера, зміни у реєстраційних записах можуть здійснюватись тільки з його дозволу.

За деякими балансовими рахунками аналітичний облік ведеться на зведених особових рахунках чи в операційних журналах, книгах, картках у вигляді хронологічного запису операцій для забезпечення контролю.

У деяких випадках як регістри аналітичного обліку використовуються примірники документів. Наприклад, для обліку документів, несплачених у строк через відсутність коштів у банку, в картотеку до позабалансового рахунку розміщуються перші примірники грошово-розрахункових документів, які чекають на сплату (платіжні доручення, вимоги-доручення, тощо).

Категория: Учет и аудит | Добавил: eklion (05.01.2010)
Просмотров: 2282
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 1558
Статистика
Счетчики


Каталог@MAIL.RU - каталог ресурсов интернет
Украина онлайн

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz